:: Aby widzieć piękno Świata zadbaj o swój wzrok :) ::

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Nie ulega chyba wątpliwości, że to dzięki niemu mamy możliwość oglądania świata, możemy podziwiać wiele pięknych rzeczy, dzięki niemu dostrzegamy kształty, kolory, uśmiechamy się, przeżywamy szczęśliwe chwile. On pozwala nam z łatwością wykonywać wiele czynności podczas codziennego życia. Jednak niestety nie każdy się nim może cieszyć, jedni mają lepszy wzrok drudzy gorszy, jednak są też tacy, którzy są go pozbawieni, jednak ich wewnętrzna siła i pomoc specjalistów daje im możliwość przetrwania i cieszenia się życiem pomimo braku tak ważnego zmysłu.

zarabiaj pomagając innym

Wstęp

Jest masa czynników, przez które wzrok staje się słabszy (psuje się). Czy to na skutek wrodzonych wad, czy wad nabytych, aż po zwykle starzenie się. Dlatego powinniśmy zadbać o nasz wzrok aby jak najdłużej cieszyć się możliwośćią patrzenia. Nie zdając sobie sprawy jak ciężko pracują nasze oczy, nie dajemy im odpocząć, a jak się okazuje wystarczy wykonać parę prostych ćwiczeń aby dać oczom odpocząć i cieszyć się lepszym wzrokiem.

Co psuje wzrok?

Weź dwukilogramowe hantelki i trzymaj je przed sobą w wyprostowanych rękach przez ok. 8 godzin. Dasz radę?? Taki właśnie wysiłek stawiasz oczom wpatrując się przez 8 godzin w ekran monitora. Co jeszcze przyczynia się do pogarszania stanu naszego wzroku?? np.

 • czytanie w słabo oświetlonym pomieszczeniu
 • wpatrywanie się, z bliska w tekst napisany bardzo małą czcionką
 • wpatrywanie się, w ekran monitora lub telewizora z bliskiej odległości
 • bezpośrednie działanie promieni słonecznych na oczy
 • złe odżywianie się

Jak poprawić wzrok

 • Przede wszystkim aby poprawić wzrok unikaj wyżej wymienionych sytuacji. Jeśli długo pracujesz przy komputerze postaraj się robić krótkie (kilku minutowe) przerwy, oderwij wzrok z przed monitora i spójrz w dal - ptrzenie w dal zrelaksuje twoje oczy. Lepszym jednak sposobem na relaks oczu będzie spoglądanie prze kilka minut w głębię stereoskopowego obrazu. Jak potwierdzili Japońscy naukowcy taki zabieg jest o 22% skuteczniejszy od zwykłego oderwania wzroku i patrzenia w dal. Pod poniższym linkiem prezentuje kilka takich właśnie stereogramów

  OBRAZY STEREOSKOPOWE

 • Kolejnym jak, że podstawowym zabiegiem o którym dużo osób zapomina jest dobre oświetlenie pomieszczenia, w którym się czyta. Zanim przystąpisz do czytania zaświeć trochę wcześniej światło aby żarówka się zagrzała (szczególnie energooszczędna). Czytając przy ciemnym świetle zmuszasz oczy do jeszcze cięższej pracy.
 • Najbardziej naturalnym sposobem poprawy wzroku jest spożywanie czarnej jagody zwanej borówką czernicą (Vaccinum myrtillus). Zawiera ona bowiem antocjany, które wpływają na odporność ścian naczyń włosowatych. Zmniejszają ich przepuszczalność, kruchość i łamliwość oraz przywracają im elastyczność. Posiadają też właściwości przeciwzapalne, w związku z czym są stosowane w krwawieniach i zaburzeniach mikrokrążenia, zwłaszcza w oftalmologii (poprawiają ukrwienie w obrębie tęczówki oka). Chronią również oko przed wolnymi rodnikami a także prawdopodobnie zwiększają stopień regeneracji rodopsyny, czyli barwnika odpowiedzialnego za widzenie oraz mają działanie przeciwzakrzepowe. Wyciąg z Vaccinum myrtillus wpływa na: - polepszenie widzenia nocnego oraz powoduje szybsze przywrócenie ostrości widzenia.

Kto powinien dbać o wzrok?

Otóż jak nie trudno zauważyć, najbardziej narażone na pogorszenie wzroku są osoby, które bardzo często zmuszane są (zawodowo lub hobbystycznie) do jego wytężania. Dlatego też, powinny one szczególnie dbać o wzrok, aby zachować go w bardzo dobrej kondycji do późnej starości. Między innymi dotyczy to osób:

 • pracujących przy komputerze
 • kierowców
 • ludzi starszych (także z innymi schorzeniami takim jak: cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, jaskra)
 • osób źle odżywiających się
 • spędzających wiele godzin przed telewizorem lub na pełnym słońcu
 • odczuwających zmęczenie wzroku i pogorszenie ostrości widzenia
 • hobbystów zbierjących znaczki, etykiety, monety itp.
 • ludzi spędzających długie godziny na czytaniu
 • uczniów, studentów

Jak dbać o wzrok

Przede wszystkim zastosować się do wskazówek zamieszonych w części "jak poprawić wzrok" a ponadto spożywać inne produkty zawierające antocyjany takie jak: owoc bzu czarnego i aronii, kwiat bławatka i malwy czarnej, maliny, czarne porzeczki, czarny bez, jeżyny, czerwona kapusta, winogrona oraz bakłażany. Jednakże uważa się, iż antocyjany z czarnej jagody są szczególnie cenne, a najcenniejszym sposobem poprawy wzroku jest jego odpoczynek. Nic tak nie poprawi jego stanu jak odpoczynek i nie przemęczanie go.
Ponadto przed spojrzeniem na słońce lub bardzo jasne światło załóż okulary przeciwsłoneczne. Okulary takie odbijają promieniowanie UV. Jednak pamiętaj aby używać dobrych okularów przeciwsłonecznych, ponieważ używając zwykłych najtańszych okularów nie poprawisz sytuacji a wręcz przeciwnie możesz ją pogorszyć, ponieważ przyciemnione szkła przepuszczają mniejszą ilość świałta, co powoduje rozszerzenie źrenic i zmuszenie oczu do ich wytężenia, a co za tym idzie wpuszczenie do gałki ocznej większej ilośc szkodliwych promieni. Dlatego zalecane jest kupowanie okularów przeciwsłonecznych w sklepach z okularami korekcyjnymi.

Sprawdź swój wzrok

Czasem zadajemy sobie pytanie jak to właściwie jest z naszym wzrokiem? raz wydaje nam się, że jest wszystko dobrze a raz mamy uczucie jakby się pogorszył. Oczywiście nic nie pomoże nam tak dobrze jak wizyta u okulisty, jednak zapraszam pod poniższy adres aby przeprowadzić sobie mały test na sprawność wzroku

Życzę udanego testu i sukcesu we wprowadzeniu ptaszka do klatki. Jednocześnie Wszystkich, którzy pragną zgłębić swą wiedzę na temat ludzkiego oka oraz chcą poznać inne metody poprawienia wzroku zapraszam na http://www.oko.info.pl, gdzie szczegółowo zostało poruszone to zagadnienie. Znajdziecie tam podstawowe informacje o budowie ludzkiego oka, jego wadach, chorobach oraz innych metodach naturalnej poprawy wzroku, a także informacje pomocne przy wyborze i zakupie szkieł korekcyjnych oraz metodach leczenia wad wzroku. Jest to według mnie niewątpliwie bardzo wartościowy portal, który każdy ceniący sobie wzrok internauta powinien odwiedzić

Rachunki mniejsze o 4800zł
Masz kredyt? Zarób na nim
Jesteś aktywny w sieci?
Zobacz także
Design :: Opracowanie :: Copyright 2014 by Fazi