:: Depresja - walcz z ukrywającym się wrogiem ::

Czy wiesz że depresja jest jedną z nagroźniejszych chorób? i według specjalistów medycznych za kilka lat będzie drugim najpoważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Otóż, mało kto zdaje sobie z tego sprawę że cierpi na depresję, dlatego właśnie depresja jest tak poważną chorobą. Z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że kobiety są dwa razy bardziej narażone na pojedynczy atak depresji, jednak to aż 80 % mężczyzn popełnia samobójstwo na skutek nieleczonej depresji. Ponadto dla mężczyzn depresja jest szczególnie niebezpieczna bo zabiera im to co najcenniejsze - poczucie męskości.

Jeśli przez ponad 2 tygodnie zauważysz u siebie objawy z poniższej grafiki, powinieneś bez dwóch zdań szukać pomocy u lekarza:

Objawy:

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest 4 najpoważniejszą przyczyną niepełnosprawności zawodowej i społecznej.

Jeśli zauważysz brak ochoty na:

  • uprawianie jakiejkolwiek aktywności
  • czytanie
  • oddawanie się rozrywkom
  • spotkania z przyjaciółmi

zastanów się nad pójściem do lekarza - to może być depresja.

Ważne:

Nie wierz, że depresję można przeczekać, a stan zdrowia sam się poprawi. To jest absolutna bzdura. Otóż nieleczona depresja będzie się nasilać a urlop i odpoczynek nie poprawią sytuacji. Im wcześniej zacznie się leczenie tym większe szanse na poprawę. Nie wierz także, że leki antydepresyjne uzależniają. Obecne leki antydepresyjne mają niewiele skutków ubocznych i nie uzależniają.

Pamiętaj !!!

  • Cierpiący na depresję potrzebuje pomocy lekarza a nie słów "Stary. Weź się w garść". Takie słowa chorego nie zmotywują do walki z depresją.
  • Chory na depresję także nie powinien podejmować ważnych życiowych decyzji, ponieważ widzi wszystyko w czarnych barwach.
  • Ostatnie badania wykazały także, iż ludzie cierpiący na depresję są 5 razy bardziej narażeni na choroby wątroby.
  • Pamiętaj także, że depresję leczy się u psychiatry, a do lekarzy w tej dziedzinie nie trzeba mieć skierowania a także nie obowiązuje rejonizacja.
Zdrowie z zasięgu myśli
Jak być zdrowym?
Zdrowy rozsądek
Przez żołądek do sukcesu
Design :: Opracowanie :: Copyright 2014 by Fazi